Jak obléknout své dítě módně a pohodlně během zimních mrazů?

Zima se u nás zabydlela. K radosti dětí konečně přišel mráz a napadl sníh a kvapem se blíží vytoužené prázdniny. Děti si užívají kouzla zimy výrobou sněhuláků a házením sněhových koulí a jejich rodiče přemýšlí, jak je správně obléknout, aby je ochránili před mrazem. Jak obléknout své dítě módně a pohodlně během zimních mrazů?

Vsaďte na pohodlí a tepelný komfort

Při oblékání dětí je důležitá nejen funkčnost, pohodlí, teplo, ale i trendy. S trochou fantazie se dá skloubit móda a funkčnost. Dětské oblečení, doplňky a boty lze totiž kombinovat tak, aby k sobě ladily a s čepicemi, rukavicemi a šálami vytvořily ucelený celek. Nechte své dítě hrát si na stylistu a nechte ho volně volit prvky outfitu, aby byla teplá a barevná souprava vytvořena právě na zimní výpravy. Dítě se ve vlastnoručně vybraných kombinacích bude cítit dobře. Hodně záleží na věku dítěte a samozřejmě jestli je to holčička nebo kluk. Pro menší děti je důležité, aby oblečení bylo zábavné a barevné, pořídit jej můžete například v módních kolekcích Mayoral. Teenageři se budou chtít oblékat jako jejich vrstevníci v souladu s módou panující ve škole nebo projeví svou individualitu ve výběru oblečení.

Děti chápou módu trochu jinak než jejich rodiče. Dětská móda by tedy měla především splňovat očekávání dětí a zohledňovat očekávání starostlivých rodičů . Skutečnost, že oblečení je teplé a vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, přesvědčí dospělé, ale ne nutně přesvědčí děti, aby je nosily. Nechte dítě vybrat si zimní šatník, ať je to jeho oblíbená barva nebo bláznivý doplněk, který mu umožní cítit se i v péřové kombinéze. Pro oblékání vašich dětí pomůže také značka Geox na Answear.cz.

Jak poznáte, že je vašemu dítěti zima nebo příliš horko?

U větších dětí se stačí zeptat, jestli jim není zima nebo moc horko. Mnoho rodičů však děti oblékají podle toho jak uznají za vhodné sami. Dávají na ně více vrstev oblečení – což není dobré pro jejich tělo a psychiku. Dávají tak dítěti najevo, že jeho názor neberou v úvahu, a také naznačují, že lépe zná jejich potřeby.

Když vám dítě říká, že je mu dost teplo, s největší pravděpodobností je. Pokud vaše dítě nechce i přes nízkou teplotu nosit čepici nebo šátek, je na zvážení proč. Možná je nepohodlný nebo jsou příliš teplé a stačí pak koupit lehčí modely, které ochrání hlavu a krk, ale nepovedou k přehřátí. Silná vrstva oblečení také dokáže dítě celkově zahřát, i když se tělo lokálně ochlazuje. Správné oblečení najdete na answear.cz.

Jak oblékat dítě podle teploty? Vsaďte na prodyšné materiály

Tělo při pohybu i v klidu produkuje teplo a vlhko, jejichž přebytek musí být pro pocit pohodlí odváděn ven. Hovoříme zde o nadbytku, protože v zimě je důležité, aby část vytvořeného tepla zůstala u nás a izolovala nás od nepříznivých podmínek. Nejdůležitější v této věci je výběr správné zimní bundy nebo overalu.