Jak oživit interiér pomocí polštářků, dek a plédů

Bez ohledu na místnost, velikost nebo styl dodávají polštáře deky a plédy místnosti spoustu osobitosti, nemluvě o pocitu útulného pohodlí. Pokud tedy hledáte čerstvou inspiraci nebo jen potřebujete pár nápadů, které vám pomohou vyladit určité místo vašeho domova, čtěte dále.

Kam můžete přidat polštáře plédy a deky

Šest nejčastějších míst, kam můžete přidat polštáře deky a plédy jsou: pohovky, židle, stoličky, lavičky, postele. Určitě vás už teď napadá několik dalších míst ve vaší domácnosti, ale tyto jsou nejběžnější. Minimálně jeden nebo dva z těchto předmětů najdete téměř v každé místnosti vašeho domova. Váš obývací pokoj bude mít například alespoň jednu pohovku a možná i židli. Vaše jídelna navíc bude mít stůl s celou sadou židlí. Nezapomínejme, že ve vaší ložnici bude postel a třeba křeslo taburet nebo židle. A konečně, váš vchod bude pravděpodobně mít lavičku nebo stoličku. A seznam pokračuje v závislosti na počtu pokojů, které máte ve svém domě.

Výhoda investice do polštářů dek a plédů je tedy zřejmá: dodají styl a pohodlí každému koutu vašeho domova.

Jak přidat polštáře deky a plédy

Existuje mnoho různých způsobů, jak přidat přikrývky, polštáře a plédy na pohovku nebo křeslo. Vše záleží na vašem stylu: Jste fanda do úhlednosti a symetrie, nebo dáváte přednost ležérní atmosféře? Zastáváte minimalistický přístup nebo máte rádi vrstvení doplňků? Budete se muset rozhodnout. Vhodné je se nejprve inspirovat a promyslet si, jaký je vlastně váš styl. K tomu vám může skvěle posloužit https://restilo.cz/prehozy, kde naleznete téměř dvě stě přehozů, kterými můžete vyzdobit svůj domov. 

 Styl pohovky 1 přikrývka + 2 polštáře

„Pravidlo“ tří:  Ve skutečnosti je toto „pravidlo tří“ základním principem designu. Zní to nějak takto: uspořádání věcí v lichých číslech je přitažlivější než seskupování doplňků do sudých čísel. Je to proto, že je nečekaný, vizuálně zajímavý a lépe zapamatovatelný. 

Nebojte se experimentovat s tím, jak jsou vaše kousky umístěny na pohovce. Umístěte přikrývku diagonálně podél rohového sedadla pohovky s pár polštáři na opačném konci. Nebo vytvořte efektivní vzhled s jednou přehozenou dekou úhledně složenou a dvěma polštáři na druhém konci.

Dokonce i vstup do předsíně dostane dotek lásky s polštářem a přikrývkou, která mu okamžitě dodá šmrnc. Můžete opět použít „pravidlo“ tří s párem židlí a odkládacím stolkem mezi nimi. 

Bez těchto tří zcela základních dekoračních předmětů je pohovka nebo křeslo jednoduše nevýrazným i když stále funkčním nábytkem, který není ani zdaleka tak útulný nebo stylový, než když k tomu přidáte tyto doplňky.

Další na řadě je vaše postel

Samozřejmě, že nejpřirozenějším místem pro nalezení polštáře nebo přikrývky je vaše postel. Ale v tomto případě mluvíme o dekorativních polštářích a přikrývkách. Někomu stačí jedna nebo dvě deky navíc k vyjádření stylu. Opět platí, že jen vy se můžete rozhodnout, zda jste v jádru minimalista, nebo jestli chcete svůj interiér bohatší a výraznější. 

Tip:  Pokud pracujete s malým rozpočtem, použijte lůžkoviny, které jsou součástí sady ložního prádla, a poté přidejte doprostřed polštář navíc.

Polštáře deky a plédy jsou jedním z nejjednodušších a cenově nejefektivnějších způsobů, jak přidat styl do prostoru. Jsou to funkční a atraktivní kousky a jsou dokonalým doplňkem. Restilo vám nabídne nejen inspiraci v plédech, ale můžete zabrousit také mezi polštáře, dekorace, koberce či osvětlení. Pokud jde o zdobení vašeho domova, nikdy nepodceňujte obrovskou hodnotu, kterou má zdobení každodenními nezbytnostmi, jako jsou polštáře a přikrývky a plédy.