Jak správně pečovat o vlnité a kudrnaté vlasy? Poradíme!

Trápí vás krepaté kudrlinky? Nebo vaše vlnité vlasy rychle plihnou, ztrácí svou vzdušnost a objem? Věřte nebo ne, při správné péči a úpravě můžou být právě vlnité vlasy tím nejlepším typem vlasů, který si můžete přát! Jak se o ně starat, aby zůstaly vždy lesklé, krásné a poddajné? Víme jak na to.

Pokud jste hrdou majitelkou hrubších vlnitých či kudrnatých vlasů, jistě nám dáte za pravdu, že při nevhodné úpravě mohou být velmi krepaté a téměř neupravitelné. Naopak jemnější vlnité vlasy mají tendenci rychle zplihnout a může se zdát téměř nemožné udržet jejich objem.

Jaké produkty vašim vlasům prospějí?

Jak jsme již zmínili, kudrnaté a vlnité vlasy mají tendenci krepatět, ztrácet svůj lesk a mohou tak vypadat poněkud neupraveně. Příčina je jasná, kudrnaté vlasy mají přirozeně velmi porézní strukturu a proto snadněji ztrácí svoji pružnost. Vše tak začíná u volby správných produktů. Co by tedy měla vlasová péče pro vlnité vlasy splňovat a jaký šampon na kudrnaté vlasy vybrat?

Při výběru vlasových produktů se nesoustřeďte pouze na názvy. Pokud má přípravek na obalu uvedené, že je “vhodný pro vlnité vlasy”, ještě to nemusí být tak úplně pravda. Spíše se zaměřte na složení. Vzhledem k vlastnostem kudrnatých vlasů je potřeba jim dodávat hydrataci ještě více než jakémukoliv jinému vlasovému typu.

Cílem šamponu na kudrnaté vlasy by mělo být udržet pružnost, hebkost a zajistit fixaci a objem vlasů. Z toho důvodu by jim přípravky měly dodat maximální hydrataci a ochranu. Vhodná však nejsou těžká pěnová tužidla, fixační gely, mastné vosky ani laky, které by kudrnaté vlasy zbytečně zatížily.

Pár tipů na závěr

Na závěr vám přinášíme několik tipů pro udržení krásných vlasů. Vyvarujte se rozčesávání za sucha, to totiž kudrnatým vlasům neprospívá. Vlasy česejte pouze v případě určitého stylingu a za použití kartáčů a hřebenů určených pro vlnité vlasy.  Kudrnaté vlasy byste také nikdy neměly stříhat pomocí efilačních nůžek. Kudrlinky totiž potřebují svou tíhu, aby vypadaly dobře, s výsledným efektem stříhání efilačními nůžkami byste pravděpodobně nebyly vůbec spokojené.

Permanentní chemické narovnání vlasů či každodenní žehlení také není pro vlnité vlasy vůbec vhodné, těmito technikami je zbytečně poškodíte. Místo toho se zaměřte na kvalitní vlasovou kosmetiku a správný postup péče při mytí, vysoušení vlasů i stylingu. Věřte, že s vhodnou úpravou si své kudrnaté vlasy zamilujete, jsou totiž jedinečné a okouzlující, stejně jako vy.

Pokud si nejste jistá, neváhejte se vždy obrátit na svého kadeřníka či odborníky z Beautyonline.cz, kteří vám pomohou vybrat ideální produkty pro vaše krásné kudrnaté vlasy a poradí vám s péčí přímo na míru pro vás.