Jak vybrat dielektrické rukavice? Myslete na normy i na komfort při užívání

Pro všechny manuální činnosti se hodí mít vhodné ochranné rukavice. O to více to ale platí u lidí, kteří pracují s elektrotechnikou, a jsou tedy vystavěni riziku úrazu elektrickým proudem. K tomu slouží elektrikářské rukavice, které jsou opatřeny izolací.

Jak vybrat elektrikářské rukavice?

Při výběru rukavic pro pracovníky pracující s elektřinou, je nutné zohlednit hned několik faktorů. Především je nezbytné řídit se požadavky zákona a stanovených norem. Tyto pokyny stanovují 6 tříd rukavic dle jejich vlastností při práci s elektřinou. Kromě toho je také dáno 6 kategorií, které se týkají odolnosti. Nicméně kromě zákonných požadavků je dobré myslet také na odpovídající komfort při nošení a možnost dobrého a kvalitního úchopu. I proto je dobré si elektrikářské rukavice vždy vyzkoušet a nekupovat univerzální velikosti.

I mezi dielektrickými rukavicemi jsou rozdíly

Jako dielektrické rukavice se označují ty rukavice, které mají elektroizolační vlastnosti. Dokážou poskytovat ochranu před napětím do 500 V, případně do 1000 V. Existují však i speciální typy, které si poradí i s ochranou až do 26 500 V. Vždy tedy volte takový typ, který odpovídá vašemu pracovnímu zařazení a elektrotechnice, s níž pracujete. Při používání rukavic nezapomeňte dobře pečovat také o své ruce. V odizolovaných rukavicích nemohou ruce dýchat a v rukavicích se hromadí pot. Myslete tedy na pravidelné mytí, ale také ošetření vhodným krémem.

Spolehlivý dodavatel pracovních pomůcek

I při výběru rukavic pro elektrikáře je dobré spolehnout se na prodejce, který má širokou nabídku a jeho výrobky jsou kvalitní a s odpovídající certifikací. V Hoffmann Group si můžete vybrat nejen kvalitní rukavice pro elektrikáře za skvělou cenu, ale také různé další typy ochranných rukavic, ochranných oděvů či obuvi a dalších nezbytných doplňků pro práci ve ztížených podmínkách.

Zdroj obrázku: Mihalec / Shutterstock.com