Jak zařídit moderní obývací pokoj?

Pokud si zrovna zařizujete, nebo rekonstruujete obývací pokoj, v první řadě je třeba vše dobře naplánovat. Rozmyslete si, jaký nábytek kam postavíte a do jakých barev budete obývací pokoj ladit. Popusťte trochu uzdu fantazii a dejte vzdušnost prostoru.

Jednoduchost je klíč k nadčasovému stylu

Nadčasovost nábytku tkví v čistých liniích a neutrálních odstínech. Velmi důležitá je však i jeho funkčnost, životnost a design, který se časem neokouká. Obývací stěnu už dnes mít nemusíte. Nahraďte ji praktickými komodami zásuvkami a uzavřenými policemi, kam nesedá prach, vypadají uklizeně a poskytnou vám dostatek úložného prostoru. Navíc skvěle zapadnout každého obýváku. 

Vyřešte potíže s prostorem 

Pokud máte k dispozici málo volného prostoru, zvolte vyšší nábytek s menší hloubkou. Volte víceúčelový nábytek, který vybavíte vnitřními organizéry a doplňte nástěnné úložné systémy. Otevřený policový díl využijte na vystavení dekorací, ale hlavně na oddělení prostoru mezi obývacím pokojem a jídelním koutem. S dekoracemi to ale nepřehánějte. Špatně se uklízí a berou vzdušnost místnosti. 

Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje

Dominantou obývací pokoje by měla být kvalitní sedací souprava. S výběrem a případně vyrobením sedačky na míru vám pomůže Bytcentrum. Pokud ostatní nábytek ladíte do nenápadných barev, klidně si můžete pořídit například červenou, zelenou nebo oranžovou sedací soupravu. Pokud nemáte pokoj pro hosty, oceníte rozkládací sedačku, v malém bytě zase sedací soupravu s úložným prostorem. 

Volte netradiční prvky v interiéru 

K rozdělení obývacího pokoje se hodí posuvné dveře. Prakticky oddělí kuchyň od obytné zóny. Vypadají stylově a jde to i bez bourání a zdění příček. Na zeď je zavěsíte pomocí speciálních garnýží. Vsaďte na neutrální barvy. Vzhled místnosti oživí plédy, polštáře, závěsy a další textilní doplňky s různými vzory. Lehce je obměníte za pár korun a místnosti získá zcela novou a neokoukanou atmosféru. 

Využijte světlo i pro design

Světlo je designový prvek, který dokáže v interiéru hotové divy. Do moderně zařízených obývacích pokojů se hodí lustry v originálním designu, které mu vtisknou osobitost a zalijí ho příjemným rozptýleným světlem. Pokud dáte do velkého obýváku dva stejné lustry, dodáte prostoru hloubku a dostatek světla prosvětlí nejen prostor, ale i vaši náladu. Doplňte stojací lampu a možnost dalšího intimního osvětlení. 

Nadčasový interiér dotvoří výrazné dekorace v malém množství

Doplňky tvoří útulný domov. Dekorace netvoří jen vázy, mísy na ovoce a svícny. Dejte do prostoru originální kusový koberec, velkou živou pokojovou rostlinu, větší abstraktní obraz, tapetu či sochu. Místnost zaručeně oživíte a dodáte mu osobitou jedinečnost. Přítomnost jednoho výrazného interiérového doplňku vytvoří dominantu obývacího pokoje a působí mnohem lépe než spousta malých dekorací.