Jak získat výhodnou půjčku ihned na účet

Rychlé osobní půjčky mohou poskytnout hotovost na téměř jakýkoli účel, od opravy auta až po výdaje na stěhování. Online věřitelé jsou pohodlní a rychlí – někteří mohou dlužníkům poskytnout finanční prostředky ještě týž den do pár minut od podání žádosti. Zajímá vás více o tom, jak získat nejvýhodnější půjčku? Pak jste na správném místě.

Při porovnávání půjček na účet berou lidé v úvahu především úrokové sazby, RPSN a další úvěrové podmínky. Pokud však na peníze spěcháte, je také důležité, za jak dlouhou dobu vám věřitel vyplatí peníze na účet. Vybírejte pouze půjčky od renomovaných online věřitelů, kteří v rámci procesu žádosti prověřují vaši bonitu – což je jejich zákonná povinnost. Obecně pak hledání nejvýhodnější půjčky není až tak složitý proces. Stačí vědět, kde začít, a pochopit, jak porovnávat nabídky, díky čemuž prostě vyberete tu nejlepší půjčku pro vaše potřeby a osobní situaci. Níže jsou uvedeny čtyři kroky, které vás provedou procesem výběru a získání výhodné půjčky ihned na účet.

1. Porovnejte RPSN, úrokovou sazbu a další podmínky půjčky

Už v první kroku je dobré vědět, zda nemáte nějaké „škraloupy“ v úvěrové historii. Znalost vaší bonity vám totiž umožní získat lepší představu o roční procentní sazbě nákladů a výši splátek, které byste mohli u půjčky na účet očekávat. Pomocí úvěrové kalkulačky si zobrazíte odhady podmínek na základě vaší bonity a získáte tak poměrně přesnou představu o tom, jaký dopad budou mít měsíční splátky na váš rozpočet.

2. Získejte předběžnou nabídku půjčky

Předběžná nabídka nebo předběžné schválení půjčky vám umožní nahlédnout do nabídek, které můžete od věřitelů obdržet. Online věřitelé ani banky nezapisují tyto předběžné nabídky do úvěrových registrů, takže ani případné zamítnutí této předběžné žádosti nemá negativní vliv na vaši bonitu – nemusíte se bát, že by taková nabídka nějak ohrozila vaši úvěruschopnost v budoucnu. Během procesu získání této předběžné nabídky musíte obvykle poskytnout osobní údaje, jako je vaše jméno, datum narození, příjem a účel půjčky. Předkvalifikace u více věřitelů vám umožní porovnat odhadované sazby a výši splátek.

3. Porovnejte si věřitele a vyberte nejvýhodnější variantu půjčky

Porovnejte si výši půjčky, měsíční splátky a úrokové sazby u předběžně schválených nabídek od různých online věřitelů i bank. Pokud nemáte dobrou bonitu, zvažte zajištěnou půjčku nebo přidání ručitele k žádosti o půjčku. Tyto možnosti mohou zvýšit vaše šance na splnění podmínek a získání nižší úrokové sazby. Mějte však na paměti, že obě možnosti mají důsledky pro zástavce nebo spolužadatele, pokud nebudete splácet.

4. Přečtěte si drobné písmo

Před podpisem úvěru si pečlivě přečtěte podmínky a získejte odpovědi na své otázky. Dávejte si pozor zejména na:

  • Poplatky: Sankce za předčasné splacení úvěru jsou vzácné, ale věřitelé si mohou účtovat další poplatky, včetně poplatků za poskytnutí úvěru a za pozdní splátky.
  • Automatické splátky: Pokud věřitel automaticky strhává splátky půjčky z vašeho běžného účtu, zvažte, zda si u své banky nenastavíte upozornění na nízký zůstatek, abyste se vyhnuli poplatkům za zpoždění se splácením nebo přečerpání účtu.
  • Překvapení v podobě RPSN: Celkové náklady na půjčku, včetně úroků a případných poplatků za poskytnutí, by měly být jasně zveřejněny a započítány do RPSN.

Kromě toho hledejte věřitele, kteří nabízejí funkce půjčky vstřícné ke spotřebitelům, jako je například umožnění dlužníkům změnit datum splátky nebo zasílání vypůjčených prostředků přímo věřitelům u půjček na konsolidaci dluhů.