Veronika Bečková
27 června, 2022

Chcete vaší koupelnu rozzářit a dát jí nový nádech? Někdy si stačí jen trochu pohrát se světly a zrcadly, aby koupelna vypadala opticky mnohem prostornější a světlejší. Poradíme vám, jak na to, pokud zrovna nemáte v plánu bourat v koupelně zdi!

Trik se zrcadly

Pokud chcete opticky přidat na velikosti místnosti, možná vás hned napadne, že vás k tomu dovedou zrcadla. A jste na správné adrese! Právě vhodně umístěnými zrcadly můžete zvětšit místnost až o půlku. Ozdobnými zrcadly navíc koupelnu rozzáříte a dáte jí stylový nádech. Taková zrcadla můžete vybírat na webu https://yourhomestory.cz/zrcadla-ozdobna. I lesklé plochy na skříňkách a poličkách pomohou opticky místnost prosvětlit a zvětšit. Nábytku i stěnám prospějí světlé barvy, které prostor dostatečně rozzářit. V opravdu malých koupelnách se proto vyhněte tmavým malbám nebo obkladům, které by mohly místnosti naopak na místě opticky ubrat. Jejich výhodou je ale zútulnění místnosti, které je pro mnohé podstatnější než velký prostor.

Světla dokáží divy

Věnujte pozornost správnému výběru světel. Často je totiž právě osvětlení podceňováno, zatímco jeho úloha je vcelku důležitá. Světla v koupelně dodávají místnosti nejen na praktičnosti při líčení a česání, ale také pomáhají prostor oživit, rozdělit na zóny a v neposlední řadě i zvětšit. Pokud jste tak ve fázi rekonstrukce koupelny, obrate se na profíky, kteří vám s tím pomohou. Ideální jsou světla s regulací svícení, které vykouzlí tu správnou atmosféru v jakoukoliv denní i noční dobu. Uleví tak třeba uprostřed noci očím, kterým naplno rozsvícená žárovka zrovna nesvědčí.

Jednoduché doplňky

Vyhněte se příliš strakatým či barevným doplňkům. Malou místnost zbytečně zadusí a uberou ji vizuálně na prostoru. Raději sáhněte po jednobarevných ručnících, lesklých nádobách na mýdlo a koupelnových předložkách bez vzorů. Místnosti tím jen prospějete. Mnohé trendy doplňky, které budou slušet nejen vaší koupelně, najdete v obchodě YourHomeStory. I bez bourání příček tak lze z vaší koupelny vykouzlit prostor, ve kterém se nebudete cítit stísněně, ale naopak svěže a příjemně. 

Sdílejte článek