Je možné nosit tenisky k formálnímu oblečení?

Časy, kdy etiketa vyžadovala velmi konkrétní oblečení žen i mužů, jsou dávno pryč. To ale neznamená, že nyní může každý nosit to, co se mu líbí, bez ohledu na situaci. Díky bohaté škále značek oděvů a obuvi jsou však příležitosti mnohem větší, než bývaly, a liberalizace společenských zvyklostí je pro menší experimenty příznivá. Za jeden z nich může být považováno i nošení sneakersů k oficiálnímu formálnímu oblečení. Kdy to lze udělat a na co pamatovat?

Co je formální oblečení?

Začněme tím, že podle dresscodu můžeme rozlišit několik různých typů oblečení. Jsou-li boty typu sneakers nepochybně sportovní a neformální obuví, otázkou zůstává, zda je můžeme nosit i k obchodním, večerním, formálním i neformálním příležitostem. Poslední dva typy oblečení mohou být okamžitě z této rovnice smazány – je to oblečení vyhrazené pro nejdůležitější oslavy, které vyžadují obleky a večerní šaty, a dokonce i fraky a plesové šaty.

Obchodní oblečení (zejména ve vydání casual) a večerní (koktejlové) již nezahrnují taková omezující pravidla. Vyvstává tedy otázka – můžete si k nim dát sneakersy? Odpověď je jednoduchá: „Můžeme. Kdyby to bylo špatné… tak by to nikdo neudělal.

A koneckonců, tenisky nebo adidasy jsou notoricky kombinovány s obleky celebrit. Když si to můžou dovolit, proč bychom nemohli taky? Samozřejmě, že hvězdy hudební nebo filmové scény mají své stylisty, aby jim pomohli dokonale vybrat obuv pro jejich oblečení, ale na party v Beverly Hills se přeci nechystáte, že ne? Stačí proto, když se podíváte, jak to dělají bohové a sestavte si něco vlastního.

Jaké sneakersy k obleku a koktejlovým šatům?

Nezapomeňte však, že tenisky můžete nosit výhradně ke sportovnímu obleku a koktejlovým šatům. Také se nemusíte bát kombinovat je se sakem, košilí a džínami. Můžeme uznat, že oblečení tohoto typu má semi-formální povahu, takže výběr sportovní obuvi by neměl vůbec šokovat.

Pod jednou podmínkou! Nechte extravagantní vzory tenisek raperům, kteří musí udělat cokoliv, aby se o nich mluvilo. Stavte na klasiku – bílé nebo černé sneakersy s úhlednou siluetou nebo nadčasové tenisky Converse. Vyhněte se platformám, vícebarevným vzorům nebo třpytkám. Univerzální, tlumené vzory se zdůvodní samé.

Hledáte atraktivní tenisky k vašemu oficiálnímu oblečení? Nebo potřebujete pouze pořádnou sportovní obuv? V obou případech se podívejte na nabídku obchodu SneakerStudio!