Její manžel nemyl nádobí, za trest ho uvěznila v podkroví

 O násilí páchaném na ženách je slyšet poměrně často, o násilí páchaném ženami na jejich mužských protějšcích se však většinou mlčí. Přečtete si příběh muže, který byl uvězněn svojí manželkou v podkroví, protože neumýval nádobí podle jejích představ. Ukazuje se, že nejen ženy bývají oběťmi domácího násilí.

Žena věznila svého manžela, protože neumýval nádobí

V Monteverde, čtvrti Říma, žena věznila svého manžela. Důvod byl triviální: její muž neumyl nádobí a odmítl uklidit dům. Pro výstrahu byl tedy svojí manželkou zavřen v podkroví. Nešlo však o první podobný počin, ze stejných důvodů muže už několikrát zamkla v domě. Mezi sousedy byla žena známou firmou, všichni se shodli na tom, že nešlo o ojedinělé incidenty a první výpady vůči muži.

Údajně byl v minulosti několikrát hrubě vykázán ze společného domova, navíc mu žena odpírala jídlo a na jeho porce lila různé dezinfekční prostředky. Muž její chování trpěl z jediného důvodu: měli v péči společného syna, o kterého nechtěl přijít. Po posledním incidentu byla žena policií odvedená a dostala soudní zákaz styku, takže se ke svému manželovi nesmí přibližovat.

Čtěte také: David Gail: Sbohem ikonickému herci z Beverly Hills 90210, zemřel ve věku 58 let!

Podobný příběh se odehrál i ve Spojených státech amerických

Obdobné příběhy se dějí po celém světě, další případ týraného muže byl zachycen v anonymním videu na mobilním telefonu. Ve videu bylo možné sledovat ženu, která velice hrubým způsobem urážela svého manžela během mezinárodního letu z Miami do Los Angeles, přičemž ho praštila laptopem do hlavy. Navzdory zásahům letušek, které ženu prosily, aby se uklidnila, opakovala urážky a pokoušela se o fyzický útok, zatímco za ní sedělo dítě. Posádka poté instruovala muže, aby si přesednul, ten to ale neudělal a opustil letadlo spolu se svojí ženou.

Proč mužské oběti domácího násilí mlčí? Stydí se

I když se domácí násilí z větší části týká žen, i muži bývají týrání, a dokonce na následky tohoto týrání umírají. Sylvianne Spitzer, psycholožka, psychoanalytička, kriminalistka, ale také zakladatelka SOS Hommes Battus analyzuje tento minimálně medializovaný fenomén. Vysvětluje: „Myslí si, že to bude v pořádku, že problém je v nich, že jsou špatní manželé nebo špatní otcové, protože jim to jejich ženy pořád opakují.“ Výzkumná pracovnice Catherine Ménabé, autorka filmu Ženský zločin, dodává, že naše společnost uvízla v myšlence, že žena nemůže být násilná a že muži nemohou být něžní. Utlačovaní muži se navíc často stydí se svým problémem svěřit, aby nebyli ostatním pro smích, že jsou omezováni a týráni „slabším pohlavím“. Bez ohledu na to, zda jste muž, nebo žena, nikdo nemá právo vám jakkoliv ubližovat. Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám mohl pomoci, obraťte se na policii nebo specializované pracoviště pro pomoc týraným ženám a mužům.