Kosmetika v denním životě? Jaký má význam pro péči o pokožku?

Během dne je pokožka vystavena působení vnějších vlivů. Jsou to zejména sluneční paprsky a znečištěné ovzduší, které ji mohou poškozovat. Negativně ji ovlivňují také volné radikály a stárnutí, kterému se nikdo nevyhne. Proto existují různé kosmetické přípravky, s jejichž pomocí lze předcházet vzniku jemných i hlubokých vrásek. Co konkrétně by určitě nemělo chybět ve vašem kosmetickém kufříku?

Důležitý je správný výběr kosmetiky

Říká se, že žena by o svou pleť měla začít výrazněji pečovat po dvacátém pátém roce života. V té době již se objevují první jemné vrásky. Na kosmetickém stolku nebo v koupelně na poličce by se měl objevit hydratační a výživný krém podle typu pleti, která potřebuje získat vodu pro pružnost a také výživu, aby se v ní mohly obnovovat kožní buňky.

Nabídka v drogeriích je pestrá

Naštěstí v současné době není žena odkázána na pár krémů, s nimiž by se o svou pleť starala. Nabídka drogerií je velmi bohatá, co se značek i různých druhů kosmetiky týká. Lze si tedy vybrat přesně podle svých požadavků a potřeb. Každá pleť vyžaduje něco jiného. A může se lehce stát, že ne každý krém vám hned sedne. Chce to zkoušet.

V sortimentu obchodů nechybí ani korejská kosmetika COSRX, Korika, Holika Holika, Erborian, Dr.Jart+. V produktech těchto značek najdete séra, emulze, krémy, masky i dárkové sady, které můžete věnovat svým nejbližším jako hodnotný dárek. I pro sebe si určitě vyberete kosmetický přípravky, s jejichž pomocí si zlepšíte vzhled i stav vaší pleti. Dokážou totiž hydratovat, rozjasnit pokožku, vyživit ji i zpevnit.

Nezapomeňte na čištění obličeje

Základem péče o pleť je její večerní čištění od použitého make-upu i nečistot, které se na ní nabalily během dne. Zde bude sehrávat podstatnou roli micelární voda a odličovací mléko. Vhodné je používat sérum pro výživu nebo hydrataci pokožky – výborná jsou ta od korejské značky Korika, a na něho pak použít vhodný noční krém, který sérum v pleti zafixuje. Pokožce obličeje a dekoltu rozhodně prospěje také pleťová maska, kterou lze aplikovat aspoň dvakrát týdně. Oblíbená je zejména sada plátýnkových masek od značky Korika, jež se jednoduše aplikují pouhým přiložením na obličej.