Veronika Bečková
22 listopadu, 2022

Chcete-li vašemu dítěti koupit kvalitní a stylovou obuv, zkuste vsadit na chlapecké kotníkové boty. Že nevíte, podle jakých kritérií je vybírat? Nezoufejte! Na následujících řádcích si na kotníkovou obuv pro kluky posvítíme pěkně zblízka. Čtěte a inspirujte se s námi.

Podle jakých kritérií vybrat chlapecké kotníčkové boty?

Chlapecké kotníkové boty mohou mít mnoho podob. Několik věcí by však měly mít všechny všechny modely kotníkové obuvi společné. Jedná se o kvalitně odpruženou podrážku, která bude vhodně tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Dále je třeba, aby měla chlapecká kotníková obuv odolný a zároveň prodyšný svršek. Díky tomu se nebudou vašim dětem potit chodidla. A to ani při každodenním nošení nebo při vyšší námaze. Kotníkové boty pro chlapce by pak měly být v ideálním případě i voděodolné. Vhodné je i to, jsou-li kotníkové boty oděruodolné a větruvzdorné. Díky zmíněným vlastnostem bude chlapcům teplo za každého počasí. Na kluzký terén pak vaše ratolesti ocení i kotníkovou obuv s protiskluzovou podrážkou. Vaše chlapce pak nezaskočí ani čerstvě napadený sníh nebo led. Obuv pro kluky může mít i dekorativní prvky. Chlapci si oblíbili zejména kovové spony, ale i potisk. Na trendy barvy se zaměříme na konci článku. Vyšší boty pro chlapce pak mohou být vyrobené z nejrůznějších přírodních nebo syntetických materiálů. V posledních letech vítězí na plné čáře ty přírodní. Stylové kousky najdete např. i v kamenných prodejnách CCC. Tady si vybere trendy kotníkové boty každý chlapec bez výjimky.

Jak pečovat o kotníkovou obuv, aby byla stále jako nová?

Pokud chceme, aby dětem kotníkové boty dobře sloužily, měli bychom si do výbavy nakupit i kvalitní impregnaci, ochranný krém v neutrální barvě a čistící pěnu, pastu nebo gel. Na pomoc si pak můžeme vzít i nejrůznější kartáčky. Důležité je, abychom se řídili pokyny na štítku produktu. Zmíněné obuvnické doplňky jsou totiž určené na různé druhy materiálu. Podle toho je tedy volíme. Jinak budeme pečovat o boty z přírodní hladké kůže a jinak o ty z broušené. Semišové kousky totiž nesnáší vlhkost. Na semiš tedy raději dětem nakupte speciální čistící gumu. Kotníkové boty i obuvnické doplňky lze za příznivou cenu sehnat i na e-shopu CCC. Všechno pěkně z pohodlí vašeho domova. Ušetříte tím nejen váš čas, ale i peníze. Samozřejmě si pak dejte pozor na volbu správné velikosti kotníkové obuvi. Vždy se řiďte délkou stélky chodidla vašeho dítěte. Naměřený údaj stélky porovnejte s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance v číslování.

Jaké barvy a vzory chlapecké kotníkové obuvi budou letos in?

I vaše děti chtějí být trendy. Dopřejte jim tedy obuv, která bude nejen pohodlná, ale také stylová. Dobré je, když se zaměříme na módní barvy pro danou sezónu. V té letošní budou hrát prim ty přírodní a pastelové. Oříškové, zelené i krémové kotníkové boty pro děti tak budou dobrým řešením. Vsadit můžete i na černou nebo bílou klasiku. Kotníkové boty pro chlapce v zmíněných odstínech jsou k mání i v obchodech CCC. Zaměříme-li se na vzory, budou in ty zvířecí. Pokud jsou vaše děti rády středem pozornosti, směle do toho!

Sdílejte článek