Matrace, které za vás vše hravě vyřeší

Jakýkoliv zdravotní problém se vždy objeví zcela nečekaně. Bolesti se vás neptají na to, kdy mají přijít a jednoduše přijdou z ničeho nic a vás samozřejmě překvapí. Nejinak tomu bylo i v mém případě, kdy jsem navštívila svého obvodního lékaře s tím, že mě urputně bolí krční páteř. Poté, co mne odeslal k odborníkovi, příčina mých bolestí byla více než známá a pro mne velmi překvapivá. Ve své posteli jsem totiž měla starou a již proleželou matraci, která již svá nejlepší léta měla dozajista za sebou. „Matrace, opravdu?“, zněla má první slova směrem k lékaři. „Ano, přesně tak“, odvětil mi zdravotník. Tudíž jsem doma ihned zasedla k počítači a hledala adekvátní matraci, kterou bych nahradila tu původní a k mému potěšení jsem nalezla tu nejlepší možnou variantu.

Matrace již budu vybírat se vší obezřetností

Po mé dosavadní zkušenosti již vím, že nikdy nebudu oddalovat nákup nové matrace a to za žádných okolností. Zdraví mám totiž pouze jedno a je o něj dobré pečovat. Investovat tak do kvalitního spaní, se totiž vyplatí. Sama jsem dlouhou dobu přemýšlela nad tím, jakou matraci bych si měla pořídit. Nevěděla jsem totiž, zda si koupit matraci zdravotní, klasickou či zda bych měla sáhnout po některé z vysoce luxusních matrací a nebát se zainventovat. Nakonec jsem se rozhodla pro koupi zdravotní matrace, která mým požadavkům vyhovovala ze všech nejvíce. Je totiž sedmizónová, tudíž se dokonale přizpůsobuje anatomii mého těla, má antialergenní úpravu a kromě jiného je středně tvrdá, tedy přesně taková, jakou bych si představovala pro svůj klidný a ničím nerušený spánek. Chválí si jí dokonce i můj manžel, kterého jsem rovněž nemohla nechat spát na naší staré matraci, která konečně našla své místo v popelnici.

Dětem se spí sladce

Když už proběhla revize matrací v naší ložnici, musela jsem samozřejmě obměnit i matrace svých dětí, které měli ve svém pokoji sice novější typ matrace, avšak se na nich již rovněž podepsal zub času. Dětem jsem pořídila měkký typ sendvičové matrace, která je ovšem oboustranná přičemž každá strana disponuje odlišnou tvrdostí. Záleží tak pouze a jen na nich, v jakém momentě si z měkké matrace vytvoří tu tvrdší pro své sladké snění.

Sdílejte článek