Mohou ženy nosit legíny v jakémkoliv věku? Podívali jsme se na to

Legíny jsou mezi ženami již desítky let velmi oblíbeným oblečením. A to kvůli jejich pohodlnosti, vzdušnosti, univerzálnosti, a také kvůli tomu, že jsou obvykle vyrobeny z poměrně odolného materiálu. 

Zatímco v minulosti, ještě zhruba před třiceti lety, se legíny nosily především jako domácí či sportovní oblečení, v současnosti si je můžete obléknout téměř kdykoliv a kamkoliv. 

To je způsobeno tím, že už nejde pouze o obyčejné černé dámské kalhoty s komfortní pasovkou, ale jejich vzhled se za poslední dobu změnil k nepoznání. A v dobrém slova smyslu. A tak mají současné ženy takřka neomezený výběr, ať už jde o velikosti, barvy, střihy, detaily i design těchto oblíbených kalhot. Má ale na to, jak dobře vypadají, vliv věk ženy, která je obléká? Vyrazili jsme se zeptat fashion odborníků za vás.

Existuje vůbec nějaký věkový limit pro oblečení?

Každý skutečný milovník módy by jistě potvrdil, že styl nemá žádné hranice. Natožpak věkové. Vše totiž závisí na tom, jak člověk v daném kousku oblečení působí. A to zase závisí na tom, jak se v něm cítí. 

Proto je odpovědí na hlavní otázku těchto řádků rezolutní „ne“. Legíny mohou vypadat velmi stylově i na ženě vyššího věku. Záleží na tom, jak jsou nakombinovány s dalšími prvky v rámci finálního outfitu. 

Designové kousky dámských legín naleznete za skvělé ceny kupříkladu v internetovém obchodě s dámskou i pánskou módou Bolf.cz. Stačí si vybrat, jestli by se vám více líbil sportovnější vzhled kalhot, nebo bude s vaším stylem oblékání korespondovat spíše styl elegantní.

Jaké legíny budou v nadcházejících sezonách tohoto roku zaručeně in?

Mezi trendy legíny pro letošní rok najdeme především kousky s designovými aplikacemi a ve veselých i jemných barvách. A to v rámci každého stylu. Může to být sportovní model s promyšlenými síťovinovými průduchy pro lepší vzdušnost při sportu, elegantní pudrové legíny s romantickou stejnobarevnou výšivkou s květinovým motivem či funky fialovo zelené batikované kalhoty s mandalami. A zapomenout bychom podle stylistů neměli ani na dámské legíny se vzory a potisky. 

Neméně důležité jsou také detaily. Šik budete proto v každém věku působit i v legínách s kontrastním obšitím lemů, které můžete doplnit třeba prodlouženou mikinou v retro osmdesátkovém stylu.

Legíny vs. džegíny

Zamilovali jste si pohodlí legín a mrzí vás, že je nemůžete ven nosit i v chladnějších obdobích roku? Nemusíte si zoufat. 

První z možností, která vám udělá radost, jsou termolegíny. Tedy dámské kalhoty ve vzhledu legín, které jsou vyrobeny ze zesíleného funkčního materiálu, nebo jsou na vnitřní straně opatřeny jemným kožíškem, který je nejen teplý, ale taktéž velmi příjemný při kontaktu s pokožkou. 

Další možností, jak vyřešit, aby vám v klasických legínách v zimě neomrzly nohy, jsou džegíny. Název, který vznikl spojením slov džíny a legíny, napovídá, o čem je řeč. Jde de facto o džínové kalhoty, které v zimě ženy standardně nosí, jen džegíny mají pohodlné a elastické vlastnosti legín. A to včetně pružného pasového lemu namísto zipu.

Zdroj obrázku: Senyuk Mykola / Shutterstock.com