Moje děti stále chtěly chodit na pizzu, což pocítila má peněženka! Když jsem jim připravila tuto italskou dobrotu doma, nemohly se jí nabažit!

Pokud i Vy máte občas chuť na originální italskou pizzu ale z donáškových služeb jste již přejedení, vyzkoušejte si připravit domácí pizzu s vynikajícím těstem. Zde platí, že investování času do přípravy není vůbec k zahození. Skvělé je, že si pizzu připravíte doma a dáte si na ní vše, co máte rádi, včetně přípravy nadýchaného těsta, které jistě oceníte nejvíce.

Fantazii se meze nekladou, stejně je to i při tomto receptu. Přinášíme Vám recept na originální italskou pizzu, ingredience si však můžete libovolně změnit. Z tohoto množství surovin uděláte osm kousků pizzy.

Co budete potřebovat na těsto

Čtěte také: 10 základních chyb, které děláme při výběru letních bot!

1 kg hladké mouky, 600 ml horké vody, 25g čerstvého droždí, 6PL olivového oleje, 5ČL soli

Co budete potřebovat na oblohu

400g rajčatového protlaku,500g sýra, 40g salámu, 2ČL cukru, podle chuti sůl a bazalku

Jak na to?

Nejprve si připravíme kvásek. Smícháme vlažnou vodu s droždím a necháme nakynout. Mouku si nasypeme do velké mísy, přidáme kvásek a začneme míchat. Postupně přidáváme ostatní suroviny, které do těsta potřebujeme. Těsto bude zpočátku lepkavé, postupně však získá potřebnou konzistenci.

Těsto mícháme asi 15 minut, je nutné aby bylo těsto jednotné. Když máme těsto důkladně uhnětené, vložíme ho do plastové misky, potřeme olivovým olejem a necháme kynout.

Naolejované těsto přikryjeme čistou utěrkou a necháme na teplém místě kynout minimálně 4-5 hodin, můžete nechat i déle, ne však méně.

Po uplynutí doby kynutí si těsto vyjmeme. Pokud chcete udělat mini pizzy, jednoduše těsto překrojte na více částí a vyformujte malé placky nebo bochníky.

Troubu si předehřejte na vyšší teplotu (asi 250 až 280 stupňů).

Nyní je čas, abyste si vybrali jaké ingredience půjdou na oblohu pizzy.

Pokud máte ingredience vybrané, můžete začít s tvarováním těsta. Vytvarujte si buď jeden nebo více bochníků, do kterých zatlačte do středu pěst. Tento jednoduchý trik zabrání vytékání omáčky a sýra, zároveň budete mít jistotu, že je těsto všude stejně tlusté či tenké.

Připravíme si plech na pečení. Ať už budete péct jeden kus pizzy nebo jich bude více, připravte si dostatečně velký plech, aby se těsto nelepilo na okraje. Dno plechu vymažte olivovým olejem a vysypte hladkou moukou.

Následně uložte pizzu. Když tento krok máte za sebou, dejte pizzu do trouby péct jen na pět minut a poté vyberte. Začněte s vrstvením oblohy.

Připravte si omáčku na pizzu. Rajčatový protlak (nejlépe je použít domácí, ale i v obchodech už dnes najdete skvělý kvalitní rajčatový protlak) si nalijte do pánve a přidejte bazalku, sůl a pepř. Směs nechte chvíli převařit a úplně na konec přidejte pár stroužků rozmačkaného česneku.

Když máte omáčku hotovou, odstavte ji z ohně a nechejte chvilku vychladnout. Po vychladnutí začněte na těsto vrstvit omáčku. Nemusíte těsto zcela zalít, ale je dobré aby byla omáčka všude – každému podle chuti.

Nastrouhejte si silnější vrstvu sýra, v tomto případě 70% mozzarelly a 30% polotvrdého sýra ementál. Na konec přidejte na kroužky nakrájený salám. Takto připravenou pizzu dejte upéct do trouby při teplotě 250 stupňů dozlatova.

Pizza je hotová a po krátkém vychladnutí vhodná k okamžité konzumaci. Když pizzu připravíte Vaší rodině, nebudou se jí moc nabažit. Tato pizza je opravdu lahodná a její příprava není vůbec těžká. Určitě ji doma vyzkoušejte. Přejeme Vám příjemné pečení a dobrou chuť!