Veronika Bečková
14 ledna, 2023

Pneumatiky Nexen Tire mají výborný zvuk nejen v Asii, ale své místo si budují i mezi českými motoristy. Už od roku 1956 Nexen vyrábí kvalitní obutí pro osobní vozy a v současné době směřuje mezi lídry na celosvětovém trhu s pneumatikami. Víte, že Nexen si vybral pro svůj první evropský výrobní závod lokalitu u Žatce? V následujícím článku nahlédneme do bohaté historie společnosti Nexen a na závěr si představíme současné pneu Nexen.

Historie a současnost firmy Nexen

Už víc než 70 let vyrábí společnost Nexen Tire dostupné a kvalitní pneumatiky, které obouvají automobily po celém světě. Název Nexen nese jihokorejská firma od roku 2000 a je odvozena od anglických slov next (další) a century (století).

Nexen vsadil především na významné investice do výzkumných center a moderních výrobních zařízení. To se pozitivně promítá jak do rostoucího počtu vyrobených pneumatik, tak do spolehlivosti a kvality pneu Nexen. Důkazem prestiže je i to, že si Nexen do první výbavy vybírají automobilky Škoda, Volkswagen, Chrysler a Kia.

Výroba v Česku

Svůj první evropský výrobní závod společnost Nexen postavila v České republice, konkrétně v průmyslové zóně Triangle u Žatce. V roce 2019 zde vznikla moderní továrna na výrobu pneumatik, která má po spuštění plného provozu  produkovat až 11 milionů pneumatik ročně a zaměstnávat až 1300 lidí z regionu.

Nové přístupy

Mezi hlavní pilíře společnosti Nexen patří inovativní přístupy nejen během výroby pneumatik, ale také při jejich distribuci stále lepší a efektivnější řešení. To má za následek nejen rostoucí zisk společnosti, ale především spokojenost řidičů napříč kategoriemi. V následujících řádcích si ukážeme nejprodávanější dezény Nexen současnosti:

N´Blue HD Plus: Letní pneu pro menší vozy i střední třídu

Letní pneumatiky Nexen N´Blue HD Plus jsou díky mnoha variantám pro disky od 13″ do 17″ vhodné pro menší vozy i automobily střední třídy. Oblíbené jsou hlavně v rozměrech 185/60 R14, 185/65 R15 a 225/60 R17.

Pneumatiky vynikají stabilním řízením, krátkou brzdnou dráhou na mokru, ale i sníženým valivým odporem a nízkou spotřebou paliva. O ochranu proti vzniku aquaplaningu a lepší ovladatelnost se postarají polymery odpuzující vodu ve spolupráci s hlubokými obvodovými drážkami. 

N´Fera Sport: Letní pneu pro sportovní vozy

Nexen N´Fera Sport jsou letní pneumatiky pro sportovní vozy s disky od 17″  do 20″. Pneumatiky si vás získají krátkou brzdnou dráhou a výborným odvodem vody. Oblíbené jsou především ve variantách 225/45 R17 a 225/45 R18

Nový vzorek se díky agresivní konstrukci postará o lepší jízdní vlastnosti při jízdě na mokru. Asymetrický dezén s vyztuženými pásy bloků v centrální části po celé ploše běhounu zajistí přesnější řízení a výbornou trakci.

Kromě dezénových bloků starají také odolné 3D lamely, které se díky použité tužší směsi jen tak nedeformují. Široké podélné drážky se ve spolupráci s pomocnými lamelami zasadí o efektivní odvod vody, čímž se podstatně sníží i riziko aquaplaningu.

Winguard Snow'G WH2: Kvalitní a dostupné zimní obutí

Nexen Winguard Snow'G WH2 se řadí mezi kvalitní a cenově dostupné zimní pneumatiky, které jsou díky široké paletě vyráběných rozměrů vhodné pro automobily napříč různými  kategoriemi. Vyrábí se ve variantách pro auta s ráfky od 13″ do 17″. Oblíbené jsou především rozměry 185/60 R14, 215/65 R16 a 225/50 R17

Propracované drážky po celém obvodu dezénu zajistí rychlý odvod vody a sněhové břečky. Díky vyšší přilnavosti se vám auto bude lépe ovládat a dokážete včas reagovat i v krizových situacích.

Winguard Sport 2 SUV: Zimní pneu pro SUV

Zimní SUV pneumatiky Nexen Winguard Sport 2 SUV jsou speciálně vyrobeny pro řidiče silných SUV, crossoverů vozů a 4×4 vozů s disky od 15″ až do 20″. 

Směrový dezén a široké drážky rychle odvádí vodu a díky tomu pneumatiky lépe drží na mokrém povrchu. Oblíbené velikosti tohoto zimního dezénu jsou např. 265/70 R16, 225/60 R17 a 255/50 R19.

Dopřejte si svižnou, ale zároveň bezpečnou jízdu i v zimě. O komfort jízdy se postarají bočnice, které jsou vyrobeny s důrazem na perfektní tlumení vibrací a nerovností. Zesílená kostra pneumatiky zaručí delší životnost a menší opotřebení.

N´Blue 4 Season: Celoroční pneu vyřeší problémy s přezutím

Nebaví vás myslet na včasné přezutí? Bydlíte ve městě a sníh jste zahlédli naposledy v knížce Josefa Lady? Speciální celoroční směs byla vyvinuta s důrazem na dobré jízdní vlastnosti bez ohledu na aktuální počasí. 

Nexen N´Blue 4 Season jsou celoroční pneumatiky pro osobní vozy napříč kategoriemi s disky od 13″ do 18″. Prodávají se tak v oblíbených velikostech 175/65 R14, 185/60 R15 a 225/50 R17

Směrově drážkování se postará o výborné výkony na sněhu. Ostře řezané hrany dezénových bloků se zaříznou i do zmrzlé vozovky podkladu a poskytnou vám tak perfektní záběr v těchto náročných podmínkách.

Kde sehnat pneumatiky Nexen?

Zaujaly vás pneumatiky Nexen natolik, že zvažujete jejich koupi? Pneu Nexen pro osobní vozidla, ale také dodávky, SUV a 4X4 vozy najdete u všech dobrých pneuservisů, prodejců pneu. Najdete je také u online prodejců pneumatik, například v ověřeném pneu e-shopu Pneuboss.cz.

Sdílejte článek