Veronika Bečková
21 září, 2022

Škůdci dokážou pořádně znepříjemnit pěstování. Díky přípravkům proti škůdcům si s nimi však zvládnete efektivně poradit. Pro snadnou péči o rostliny se vyplatí také pořídit si postřikovač. Jak jej vybrat? 

Výběr postřikovače

Zahradní postřikovač vám výrazně usnadní práci zejména na větší zahradě. Pokud máte více rostlin, s pomocí postřikovače je zvládnete ošetřit postřiky během chvilky. Dostupné jsou rozmanité postřikovače. Pro hobby využití často skvěle poslouží ruční postřikovač s objemem 1 – 2 litry. Ovšem pokud potřebujete ošetřit větší množství rostlin, vyplatí se investovat do motorových či akumulátorových postřikovačů, které mohou mít objem i více než 10 litrů.

Některé modely postřikovačů jsou navíc vybaveny praktickými popruhy, které umožňují nošení na zádech. To vám výrazně usnadní práci. Ačkoliv aktuálně pečujete o malé stromky, v budoucnu jistě oceníte praktický postřikovač, který lze pohodlně umístit na záda a ošetřit postřikem i velké stromy a další rostliny. Další možností je pak vozíkový postřikovač, který nabídne pohodlnou přepravu, pokud postřikovač nechcete nosit na zádech.

Příslušenství

Široká nabídka příslušenství umožňuje univerzální využití postřikovačů. Můžete si tak pořídit běžný model, který doplníte teleskopickou trubkou. Tu lze prodloužit až o dva metry, pohodlně tak dosáhnete všude, kam potřebujete. Není nutné utrácet za speciální postřikovače, namísto toho vybírejte modely, které mají dostupné příslušenství. Dle aktuální potřeby tak zařízení můžete přizpůsobit, abyste mohli ošetřit rozmanité rostliny.

Rozsah postřiku

Při výběru postřikovače je třeba zaměřit se také na počet trysek. Pokud ho chcete využívat pro postřik velké plochy, vybírejte z postřikovačů, které disponují více tryskami. Běžně jsou dostupné čtyři trysky, které oceníte zejména při postřiku trávníku a dalších rozsáhlých ploch. Pokud však naopak chcete přípravek aplikovat pouze na menší plochu, zvolte trysku s krytem. Ta se postará o to, abyste postřikem nezasáhli i rostliny, které nechcete ošetřit.

Postřiky proti škůdcům

Jedním z nejčastějších škůdců, kteří rostlinám škodí, jsou mšice. Proto by vám neměl chybět postřik na mšice. Vybírat můžete konkrétní přípravky, které jsou zaměřeny na hubení mšic. Ovšem dostupné jsou také širokospektré insekticidy. V jediném přípravku tak získáte účinnou pomoc v boji s různými škůdci. Postřiky vám pomohou dosáhnout skvělé úrody plodů, ovšem jsou důležité také pro pokojové a okrasné rostliny. Díky široké nabídce najdete to pravé.

Postřikovač je velmi praktický, usnadní vám péči o okrasné i plodící rostliny a stromy. Stačí jen vybrat vhodný postřik proti škůdcům. Včasným ošetřením rostlin ochráníte svou úrodu i krásu rostlin.

Sdílejte článek