Pracovní rukavice: Při mnohých činnostech naprostá nezbytnost

Jakékoli pracovní činnosti vyžadují maximální možnou míru ochrany. Rozhodně nelze vůbec nic podceňovat. Typické jsou v tomto ohledu třeba takové pracovní rukavice. Člověk si často fandí a řeší většinu činností pouze holýma rukama. Ve finále ale mnohdy této nerozvážnosti hořce lituje. Vždyť i zdánlivě banální úkony se mohou zvrtnout a přijde zranění, jehož pak dlouhodobě litujeme. Podívejme se tedy podrobněji jak takové pracovní rukavice efektivně vybrat. V potaz je třeba brát spousty důležitých aspektů.   

Charakter ochrany rukavic

Tu se samozřejmě liší model od modelu. Jestliže potřebujete rukavice pouze pro manipulaci s předměty, jež nejsou ostré ani horké, postačí vám obyčejné vyrobené ze základních materiálů. Jinak se ale volí často modely vyznačující se ochranou proti mechanickému poškození. Mnohdy se pořizují také neprořezné pracovní rukavice nebo variace odolné vůči propichu. Alternativ je pochopitelně hodně. Specifické jsou mimo jiné také třeba chemické či svářečské rukavice.    

Musí dokonale padnout

Rozhodně se vyplatí rukavice nejprve vyzkoušet nebo si alespoň zjistit jejich přesné rozměry. Jen tak dosáhnete toho, že vám budou na rukou dokonale sedět. Vybírat je možné mezi různými velikostmi os S až po XXL. V každém případě byste měli myslet i na střih. Ten se pochopitelně u mnohých rukavic značně liší. Ne vždy musejí být přiléhavé a dokonale sedící. 

Jaké činnosti budete vykonávat?

Už máte jasno, při jakých činnostech budou rukavice využity? Pracovní ochranné pomůcky včetně rukavic se liší právě od míry rizika u daných profesí. Typicky se dané práce dělí na činnosti spojené s manipulací s tupými a lehkými předměty nebo práce s ostrými předměty či nebezpečnými chemikáliemi. Svá specifika mají také rukavice, jež vás musí chránit před zásahem elektrickým proudem. Na toto všechno je zapotřebí myslet a brát v potaz míru ochrany.

Zdroj obrázku:

Francescomoufotografo / Shutterstock.com