Snubní prsteny – který si vybrat?

Zatímco zásnubní prsten je obvykle překvapením, na výběru toho snubního se podílí oba budoucí manželé. Pokud chcete snubní prsten nosit zároveň s tím zásnubním, měl by splňovat podmínky pro to, aby k němu dokonale pasoval. Jak tedy vybrat ten správný snubní prsten v nepřeberném množství všech krásných lesklých kroužků? Přečtěte si pár tipů, které vám možná ulehčí výběr.

Každý podle svého gusta

Už dávno neplatí, že musí být snubní prsten pro ženu stejný jako ten, který bude na prstu nosit muž. Zatímco muži obvykle volí jednoduchý kroužek, u něhož záleží na tloušťce, hranách a barevném provedení, ženy jsou při výběru snubního prstýnku odvážnější. Zirkony nebo brilianty pak zdobí kroužek v jeho jedné části či po celém obvodu. Výjimku netvoří ani broušené tvary na povrchu prstenu či kombinace více barev zlata. Přesto, že muži tíhnou spíše k jednoduchosti, i zde ale platí, že sto lidí – sto chutí. Často si budoucí nevěsta vybere prsten, který se poté sladí s tím pánským, jen ve variantě bez výrazných kamínků. Zbytek ale může zůstat úplně stejný. Snubní prsteny by totiž i přes větší či menší odlišnost měly stylově pasovat jeden k druhému. S výběrem prstenů, od zásnubních po snubní, vám poradí třeba v obchodě SAVICKI. Tam najdete také další šperky, kterými můžete obdarovat vaše blízké a udělat tak radost kvalitním a odolným klenotem, který bude dělat radost po dlouhá léta.

Aby k sobě pasovaly

Dříve se zásnubní prsteny schovaly do šperkovnice, dnes je trend takový, že se snubní prsten v den svatby prostě jen přidá za ten, který už má na prsteníčku obvykle nějaký ten pátek své místo. Proto je vhodné, pokud chcete prsteny nosit oba, zvolit snubní prsten takový, aby si vzájemně slušely. Je tedy ideální zvolit stejný materiál či barvu a jejich podobnou šíři. V případě prstenu posázeného kameny je dobré, aby nebyly zirkony nebo brilianty na jednotlivých prstýncích výrazně velikostně odlišné.

Kvalita na prvním místě

Snubní prsteny by měly vydržet na celý život. Je proto vhodné ujasnit si, jaký materiál pro ty své zvolíte. Říká se, že po svatbě vám zbydou prsteny a fotky – proto není vhodné snažit se extrémně ušetřit právě na věcech, který vám váš den mají připomínat až do konce života. Volte tak, abyste je mohli nosit bez omezení každý den, a aby dělali radost především vám dvěma. Pak nemůžete šlápnout při výběru vedle.