Sprchová zástěna: Elegantní řešení, které si zamilujete.

Navrhujete novou koupelnu nebo přemýšlíte o rekonstrukci té staré? Možná řešíte dilema, jak navrhnout sprchový kout. V dnešní době existuje několik možností. Nejmodernější a v mnoha ohledech nejvýhodnější je sprchová zástěna WALK IN. Z čeho se vlastně skládá a jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody?

Kdy kout není koutem

Z prostorových důvodů je sprchový kout často umístěn v rohu koupelny, což omezuje jeho rozměry. Pokud se rozhodnete pro sprchovou zástěnu, získáte více prostoru. Na rozdíl od tradičního uzavřeného sprchového koutu se nemusíte zabývat otevíráním dveří.

Zástěna se obvykle vyrábí rovnoběžně se stěnou koupelny, takže velikost sprchového koutu může být prakticky neomezená. Zároveň je však třeba upozornit, že ne každá koupelna je pro takové řešení vhodná. Zástěnu WALK IN je nejvhodnější umístit do větších koupelen s nevyužitou stěnou. 

Sprchová zástěna Walk-in je na u nás stále oblíbenější. Důvodem je mnoho zajímavých výhod. Pojďme si je spolu představit.

Synonymum pro elegantní design

Sprchová zástěna velmi snadno zapadá do konceptu moderní, útulné koupelny. Její přirozený design se v podstatě skládá pouze z velkého kusu skla, které sahá od podlahy až těsně pod strop. Sklo může být průhledné nebo matné, s rámečkem nebo bez něj. Záleží na vás, které možnosti dáte přednost.

Nabídne i bezbariérový přístup

Sprchová zástěna WALK IN je vhodná pro starší osoby, které ocení bezbariérový přístup. Do sprchového koutu jednoduše vejdete, jako by to byla samostatná místnost. Nemusíte překonávat žádné schody ani vstupovat do kluzké vany. Výhodu pocítí i matky s menšími dětmi, kterým mohou díky většímu prostoru snadno pomáhat při sprchování.

Zdroj obrázku: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Pro koho není sprchová zástěna určena?

Hlavním požadavkem na řešení sprchového koutu WALK IN je dostatečně velká koupelna. Pokud je sprchová zástěna příliš krátká, voda při sprchování stříká do prostoru koupelny, protože v cestě nestojí žádná překážka v podobě dveří.

Jak je to se sifonem?

Sprchová zástěna vyžaduje také vhodnou podlahu v koupelně, která umožňuje zabudování dostatečně hlubokého sifonu. V některých případech není možné instalovat sifon s dostačujícím průtokem v podlaze, takže voda nemůže tak rychle odtékat. Hromadí se na podlaze a hrozí, že se vylije do prostoru koupelny.

Zdroj obrázku: I.Dr / Shutterstock.com

Počítejte s rozdílným tepelným komfortem 

Pokud máte ve zvyku trávit ve sprše desítky minut a užívat si teplo páry, sprchová zástěna vaše zvyky rychle změní. Horký vzduch nezůstává v koutě, ale uniká do koupelny kvůli absenci dveří. Vlastní sprchovou saunu si v tomto případě příliš neužijete.

Tip na závěr: Pokud se rozhodnete pro sprchovou zástěnu WALK IN, nechte si nastavit maximální průtok sprchové hlavice podle parametrů sifonu. Platí jednoduché pravidlo, že průtok ze sprchové hlavice musí být menší než maximální průtok sifonem, aby nedošlo k zaplavení celé koupelny.