S příchodem chladných zimních měsíců nutně přichází na přetřes otázka ideální teploty i v těch nejchladnějších místnostech domu. Jestliže potřebujete svěřený prostor vytopit opravdu rychle, vsaďte na praktické teplovzdušné ventilátory. Mohou vám totiž nabídnout celou řadu výhod.

Pomohou, když je třeba

Jako hlavní zdroj tepla se teplovzdušné ventilátory příliš nehodí, ale pokud pátráte po nějakém spolehlivém záložním a nejlépe přenosném topném tělese, které vždy vypomůže přesně tam, kde je třeba, budou pro vás těmi správnými kandidáty. K fungování totiž potřebují pouze elektrickou zástrčku a pár minut času. Obejdou se bez doprovodného topného tělesa, a přitom se díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti dají pohodlně uložit i do kufru nebo do skříně. Rychle vytopí chaty a chalupy, prohřejí koupelny nebo okamžitě pomohou v případě, že je vám v obývacím pokoji prostě jen trochu chladno.

Teplovzdušné ventilátory si snadno přizpůsobíte na míru

O stálost požadované teploty v pokoji se postará zabudovaný termostat, pojistka proti přehřátí pak brání poškození výrobků vlivem nepředvídaných okolností nebo dlouhého provozu. Moderní teplovzdušné ventilátory tak můžete bez obav nechat běžet přes noc nebo v dětském pokoji a užívat si ničím nerušeného pohodlí bez neustálé kontroly funkčnosti přístroje.

Vadí vám vysušený vzduch? Vsaďte na keramické články!

Nejčastější obtíží, kterou uživatelé při používání teplovzdušných ventilátorů pociťují, je příliš vysušený vzduch. Ten může vést k celé řadě problémů, od podráždění sliznic, přes škrábání v krku až po zánět nosohltanu, chronickou rýmu nebo časté onemocnění horních i dolních dýchacích cest. Těmto potížím lze naštěstí snadno předejít díky použití moderních keramických topných článků ve ventilátorech. Ty připravují procházející vzduch jen o malé procento jeho vlhkosti, aniž by přitom jakkoli ovlivňovaly topný výkon celého zařízení. S nimi je tedy vytápění místností nejenom rychlé, ale také příjemné a zcela bezpečné pro zdraví.

Sdílejte článek