Trendy pánské džíny – úzké nebo široké? Tady je vše, co potřebujete vědět!

Říká se, že módní trendy jsou cyklické, ale pokud existuje jedna módní položka s nejchaotičtějším cyklem, jaký jsme kdy viděli, je to rozhodně denim. Jelikož jde o druh oděvu, který nikdy nevyjde z módy, lidé rádi rozhodují o tom, co je trendy na základě mnoha podkategorií. Jednou z nich je například střih. Pánské džíny budou dominovat regálům s oblečením i v roce 2023. Tady je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli pánské džíny letos nosit trendově.

Čím širší, tím lepší

Devadesátá léta dominovala roku 2022 a očekává se, že jejich vláda bude pokračovat i v roce 2023. Verze džín, které budeme nosit v roce 2023 má víceméně volný střih s těsnějším pasem. Mnoha menším pánům bohužel tento střih úplně nesvědčí, jelikož se díky němu dostává do centra pozornosti jejich pas, avšak nemusíte se bát. Velkým letošním trendem jsou prostě široké džíny – můžete si tak klidně vybrat střih, který sedne vaší postavě. Klíčem k perfektnímu nošení tohoto trendu jsou ovšem vždy vhodně vyvážené proporce.

Stejně jako široké džíny budeme nosit i ty dlouhé! Vzpomínáte si na ty kalhoty nebo džíny, které se vám při chůzi shrnuly na noze, případně jste si na ně během chůze šlapali, protože pro vás byly příliš dlouhé? Krejčí mohou letos přijít o nějaký ten byznys, protože tyto kalhoty jsou zpátky. Zkrácené džíny tak letos vyměníme za delší délky, které si zamilujete zejména v oversized provedení. Chcete-li zabránit zničení spodní části džín, zkuste spojit tyto kalhoty s botami nebo teniskami na platformě.

Vrací se vícebarevný denim i patchwork

Pokud se neumíte rozhodnout, zda si chcete obléct tmavé nebo světlé džíny, tento trend vám umožní získat to nejlepší z obou. Dvoubarevné džíny jsou jedním z dobrodružnějších džínových trendů, od kterých se očekává, že se v roce 2023 dostanou na přední místa. Správně zvolený střih a ušití vám navíc mohou pomoci opticky prodloužit vaši postavu.

Stejnou popularitu zaznamená i patchwork. Zatímco patchwork znamenal v minulosti primárně jednoduchá loga a různé čtverce, v roce 2023 bude o něco promyšlenější. Od kontrastních panelů, přes výrazné nášivky, až po míchání denimu a kůže – tento trend je rozhodně pro pány, kteří chtějí dostat své džíny do centra pozornosti. Klíčem je v tomto případě nechat kalhoty zářit – noste je proto s minimem doplňků a neutrálním bílým nebo černým tričkem.

Cargo džíny, které si zamilujete

Pinterest předpovídá, že cargo kalhoty budou vládnout roku 2023. Generace Z a mileniálové si tento styl kalhot oblíbili, a tak není divu, že se dostal do povědomí módních návrhářů. Ať už klasické modré nebo výrazné a barevné, tuto modernizovanou iteraci džínů můžete nosit do práce, na rande, i ve volném čase. Oblečte si k nim zajímavé triko, vytáhněte vaši novou stylovou mikinu, vyberte si moderní tenisky, a můžete vyrazit prakticky okamžitě.

Ať už pro rok 2023 zvolíte kterýkoli z trendů, váš nový perfektní kousek deminu naleznete například na Bolf.cz. Stačí si tedy najít pouze střih, který vám perfektně padne a ve kterém se budete cítit jako ryba ve vodě.