Veronika Bečková
28 prosince, 2022

Myslíte, že rotoped ocení pouze cyklisté? Je tomu často přesně naopak. Domácí rotopedy jsou skvělým nástrojem k hubnutí, zlepšení fyzické kondice a zpevnění těla především pro ty, které si klasická venkovní cyklistika nezískala. Podívejte se s námi na to, proč si domů rotoped pořídit.

Benefity, které tělu trénink na rotopedu přináší

O vlastní zdraví se snažíme více či méně úspěšně pečovat všichni. Pro ty méně úspěšné a lenivější je skvělou volbou právě rotoped. Cestu k lásce k pohybu si na něm totiž nejdete opravdu jednoduše.

Díky speciálně tvarovaným sedačkám je jízda pohodlná a zároveň vhodná pro zlepšení zdravého držení těla. Pravidelnou jízdou na rotopedu si totiž snadno zpevníte střed těla. Předejít tak lze bolestem zad, a často také s tím spojeným bolestem hlavy. Na rotopedu se ovšem po dohodě s vaším lékařem můžete také zotavovat po nejrůznějších úrazech a operacích.

Důvodem pro cvičení je však pro většinu lidí zejména vůle shodit nadbytečná kila. I proto se rotoped zdá jako vhodný dárek k Vánocům, které jsou právem nazývány svátky hojnosti a oslav. Raději jím ale obdarujte sami sebe, abyste se nedotkli citů někoho z vašich blízkých.

Kromě psychické pohody, kterou vyplavováním hormonů při cvičení získáte, se můžete těšit i na zlepšení výdrže, síly, a vytvarování širokého spektra svalových skupin. Na rotopedu totiž dochází k zapojení velké části těla. Oproti venkovní cyklistice jsou navíc na domácím kole vaše klouby chráněny před nárazy a otřesy způsobenými jízdou v terénu.

Výhody, které vám jízda na kole nenabídne

Tréninky na rotopedu si zamilujete. Stačí tomuto cvičebnímu stroji dát šanci. Výčet výhod cvičení, které rotopedy přinášejí, začíná soukromím. Můžete si svou sportovní chvilku totiž dopřát úplně sami, v domácích teplácích a třeba i s rozcuchem na hlavě. Po docvičení si také klidně můžete napustit horkou vanu s esenciálními oleji a solemi a zrelaxovat svaly, kterým jste dali co proto. Kdo by se pak hnal do přeplněné posilovny, když si ze sportu může udělat malý soukromý wellness?

Zároveň se při jízdě na rotopedu můžete koukat na televizi, poslouchat podcast nebo si užívat oblíbenou hudbu na plné pecky bez toho, abyste brali ohled na někoho jiného kromě sousedů. Může vám být jedno, jestli je venku ráno či noc a zda mrzne, že by psa nevyhnal, nebo zrovna panuje tropické počasí. Pracovat na svém těle jednoduše můžete kdykoliv.

Moderní technologie vám zpříjemní i zefektivní tréninky

Patříte mezi fanoušky moderních featur a všemožných doplňků ve všech oblastech běžného života? Proč ne?! Technologie nám mají přece sloužit a ulehčovat život. Tímto heslem se v posledních letech nechali inspirovat také výrobci domácích tréninkových strojů, rotopedy nevyjímaje. Můžete si tak s moderním domácím kolem při tréninku užít ještě více zábavy. Můžete se ale také zbavit restů. Během cvičení si totiž díky držákům na chytré telefony a tablety můžete třeba vyřizovat e-maily nebo se účastnit online výuky. Takový multitasking vám ušetří čas.

Milovníci výzev pak zaručeně ocení možnost sdílení údajů o cvičení s chytrým telefonem nebo tabletem. Nejčastěji prostřednictvím Bluetooth. Jednoduše tak můžete vidět svůj tréninkový progres ve sportovních aplikacích a sdílet nové rekordy se svými přáteli a dalšími sportovci.

Díky analýze vašeho srdečního tepu a počítadlu ujetých kilometrů a spálených kalorií si také máte možnost upravit tréninkový plán včetně délky trasy a intenzity terénu sobě na míru. Cvičení tak bude ještě efektivnější.

Sdílejte článek