Vneste do vašeho domova jarní svěžest

Jaro se blíží a s ním i touha po svěžích barvách, vůních a jarní náladě. Toho snadno docílíte lehkými úpravami a bytovými doplňky. Jestliže máte v plánu i výmalbu, pak lze určitě vybírat z mnoha hezkých a módních odstínů. Výmalba však není nutná, ono ne každý vydrží dlouhodobě v barevném interiéru, někdo rád zkrátka klasiku. Proto není nic snadnějšího, než oživit interiér pomocí bytových textilií a dalších drobností. 

Konferenční stolek  

Jestli něco dokáže opravdu rozzářit a zároveň i provonět domov jarem, pak jsou to květiny. Ať už ty kvetoucí v květináči nebo čerstvé řezané. Váš konferenční stolek rázem ožije a stane se chloubou celé místnosti. Mimo to konferenční stolek je středem místnosti, takže se při jeho pořizování vyplatí na to pamatovat. Je to velmi praktický kus nábytku a díky němu dokážete doslova divy. Stačí na něj naaranžovat květiny a dekorace, třeba na zajímavém tácku. Momentálně jsou hitem dva konferenční stolky. Jeden menší a jeden větší, ale i stejné velikosti, mohou být ve stejném barevném provedení nebo odlišné. Uvítáte je nejen jako zpestření místnosti, ale i užitečného pomocníka. 

Dekorace 

Dekorace jsou zaručenými pomocníky, jak vnést do interiéru barvy a nový nádech. Ať už se jedná o vázičky, květináče, různé sošky, ale patří zde i barevné nádobí, které sluší kuchyním. Či barevní pomocníci, jako je topinkovač nebo varná konvice. Skvěle poslouží i samolepicí tapety, které lze použít jak na stěny, obkládačky, tak okna, dveře, nábytek. Dále pak obrázky, které si můžete vyrobit i sami. Stačí koupit rámečky a vytisknout si barevné jarní motivy. Co se dekorací týče, je zde široký prostor pro kreativitu. Určitě si nezapomeňte přinést z procházky i dary probouzející se jarní přírody. A pokud máte děti, můžete si společně i nějaké dekorace vyrobit. Tím docílíte nejen zpestření interiéru, ale také spolu strávíte čas a umožníte svým ratolestem popustit uzdu kreativity.

Sedací souprava 

Jak souvisí s jarní svěžestí vašesedací souprava? Možná se budete divit, ale velmi. Snadno jí lze pořídit nový kabátek v podobě přehozu. Jaký vzor a barvu záleží pouze na vás. Může jít o nový natahovací potah nebo pouze lehký přehoz patřičné velikosti. Tak, aby to vše hezky společně ladilo. Mimo přehozu jsou skvělými pomocníky také dekorativní polštářky. K pestrobarevnému přehozu se budou hodit jednobarevné polštáře a opačně. 

Koberec 

I koberec je možné „vyjarnit“. A to tím, že jej při jarním úklidu vyčistíte a provoníte a následně lze ozdobit pomocí malých koberečků nebo po zemi poházet sedací polštářky. Celoplošnému jednobarevnému koberci bude slušet i menší kamarád, třeba pod konferenční stolek. Takový koberec může být i barevný, třeba s květinami. Jen pozor, aby se vám v místnosti nebilo několik různých vzorů a nebylo toho až příliš. Jak se praví – v jednoduchosti spočívá krása. Vidíte sami, že vnést jaro do interiéru není zase tak náročné. Stačí pár drobností a váš domov získá novou energii, vzdušnost a svěžest. 

Osvětlení 

S jarem souvisí i delší den a více světla. Toho docílíte tím, že vyměníte těžké závěsy na něco lehčího, vzdušnějšího. To platí také o záclonkách. Více světla v interiéru zprostředkují i prosklené dveře, které propustí více světla, dále pak zrcadla, která světlo odrážejí a v neposlední řadě i kvalitní interiérové osvětlení. Do jarního hávu lze odít například i kloboučky lampiček. Ty lze koupit nebo si můžete něco vyrobit.