Veronika Bečková
28 listopadu, 2022

Milujete teplo a zima není vaším oblíbeným ročním obdobím? Možným řešením, jak si zkrátit čekání na léto, je pořízení sauny. V ní vám bude teplo, a ještě k tomu uděláte něco pro své zdraví. Proč začít navštěvovat saunu několikrát týdně a jaké benefity vám to přinese?

Detoxikace organismu, silnější srdce i imunita

Sauny pomáhají urychlit detoxikaci organismu, podpořit krevní oběh, posílit vaše srdce a zlepšit vaši imunitu. Díky vysokým teplotám dochází při pobytu v sauně k prohřátí svalů i kloubů. Proto je vhodné zvolit saunu také jako formu regenerace po fyzické zátěži.

Jak zahnat špatnou náladu a zlepšit si pokožku? Zajděte si do sauny

Právě nedostatek slunečních paprsků během zimy může vést k častějším špatným náladám a někdy i depresím. Nedostatek sluníčka je znatelný také na kůži. Pleť má šedý nádech a působí nezdravě. Naštěstí právě s těmito neduhy vám dokáže sauna pomoci. Díky tomu, že vás saunování zbaví toxinů, vaše zašedlá pleť dostane opět zdravý nádech.

Domácí či venkovní saunování? Záleží na vašich přáních a možnostech

Chcete se saunovat doma a pak si vlézt do sprchy nebo vás více láká venkovní sauna, ze které můžete rovnou skočit do sněhu? Možné jsou obě varianty. Záleží na tom, jaké máte možnosti. Při volbě venkovní sauny nezapomínejte ani na venkovní osvětlení, kterým je vhodné osvítit cestu od domu k sauně. Kvůli rychlejšímu stmívání je totiž důležité myslet při péči o své tělo, také na své bezpečí a neriskovat možný úraz.

Ponořte se do světa saunování naplno a užívejte si všechny benefity, které vám pobyt v sauně přinese. Podpořte detoxikaci svého organismu, zocelte své srdce, prohřejte své svaly i klouby po fyzické námaze a dovolte vaší pokožce, aby i v zimě měla zdravý nádech. S domácí saunou si můžete teplo sauny užívat kdykoliv.

Sdílejte článek