Veronika Bečková
30 června, 2022

S rostoucími teplotami se objevuje stále větší poptávka po klimatizacích. Společně s větším zájmem jdou ale v ruku v ruce neustále omílané mýty. My pro vás v dnešním článku vyvrátíme trojici nejčastějších z nich.

Předním českým prodejcem těchto zařízení je firma Vzdušín.cz, která se zaměřuje především na mobilní klimatizace a modely bez venkovní jednotky. Právě ve spolupráci s ní vám dnes ukážeme, že klimatizace mají mnohem více pozitivních stránek než těch negativních.

Klimatizace škodí zdraví?

Asi nejčastější mýtus se týká vlivu klimatizací na vaše zdraví. Těžko bychom ale hledali větší nepravdu. Klimatizace zbavují vzduch vlhkosti, a tím ho naopak čistí. Negativního vlivu na zdraví se nejčastěji obávají alergici a astmatici, kteří jsou velmi náchylní na čistotu vzduchu a optimální vlhkost. 

Přenosné klimatizace vás mohou zbavit nepříjemných spor a plísní, které dýchací cesty nepříjemně dráždí. Při správném nastavení v domácnosti zamezíte tvorbě vlhkých a teplých míst, která prospívají zrodu plísní. S klimatizací tak vytvoříte optimálně zdravé a čisté prostředí, které vyhovuje i alergikům.

Důležitá je správně nastavená teplota

S klimatizacemi se také pojí problematika nastavení teploty. Trpí tím více jednotky ve firmách než klimatizace do bytu. Když jsou totiž teploty nižší, než je zdrávo, způsobí vám letní chřipky, rýmu nebo záněty dutin.

Jak ale nastavíte klimatizaci v kanceláři, když venku panují rekordní teploty? Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl být vyšší než 6 °C. Pokud je to více, nepřecházejte ze zimy do tepla okamžitě, ale postupně.

Tento problém se týká také klimatizací v autě. Řidiči rádi ochlazují auto až k extrémně nízkým teplotám. Přechod z interiéru ven ale způsobuje teplotní šok a u citlivějších jedinců může zapříčinit kolaps organismu.

Provoz klimatizace se nevyplatí

Elektřina je drahá, a tak je lepší vydržet teplo než omdlít po vyúčtování energií. To samozřejmě nerozporujeme – klimatizací se ovšem tento problém týká pouze částečně. 

Zkušenosti firmy Vzdušín říkají, že lidé mají tendenci pořizovat silnější stroje do menších prostorů. Platí to zejména pro klimatizace do bytu, kdy si na pár metrů čtverečních lidé pořizují silné klimatizační jednotky. V důsledku toho lidé utratí více a provoz se jim nevyplatí.

V případě ochlazování menších prostor se vám více vyplatí mobilní klimatizace. Tyto jednotky umístíte do vyhřátého pokoje a zapnete. Díky vyššímu výkonu klimatizace během chvíle ochladí prostory až do 30 metrů čtverečních.

Klimatizace dnes nabízí chytré funkce jako automatické spouštění nebo časovač. Model Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi má režim Silent, který výrazně snižuje hlučnost přístroje, a navíc disponuje chytrou aplikací. Mobilním telefonem tak ovládáte teplotu na dálku a šetříte energie.

Klimatizaci využijete jen pár dní v roce

Třetí a poslední mýtus vznikl hned na začátku éry klimatizací. První přístroje totiž skutečně uměly pouze ochlazovat prostor, a proto jste je využili pouze v létě. Moderní přenosné klimatizace toho ale zvládnou mnohem víc

Současné jednotky už především neslouží pouze ke chlazení. Mnoho klimatizací od firmy Vzdušín totiž zvládá i vytápění. Jejich uživatelé je tak zapínají i během přechodových měsíců na jaře a na podzim, kdy se z nich stává levný zdroj tepla.

Mobilní klimatizace již dávno nemají pouze základní funkce. Naopak se z nich stává šikovný pomocník v domácnosti, který si díky chytrým funkcím vezme na starost čistotu a odvlhčování vzduchu v domácnosti.

Chytré klimatizace nakoupíte na Vzdušín.cz

Na mýty o klimatizacích narazíte, ať chcete nebo nechcete. Pamatujte ale na to, že zpravidla vycházejí ze špatné instalace a používání jednotky nebo jejího nevhodného výběru.

Proto při nákupu potřebujete jistotu kvalitního prodejce, který vám správný model pomůže vybrat. Právě tím se pro vás může stát prodejce Vzdušín.cz, který je díky mnohaletým zkušenostem s prodejem i servisem klimatizací třídou ve svém oboru. 

Navštivte e-shop Vzdušín.cz a přesvědčte se o šíři jeho nabídky. Veškeré klimatizace má navíc skladem, takže od objednání do zapnutí klimatizace vás nedělí více než pár dní. A to je přesně to, co v současných vedrech potřebujete! 

Sdílejte článek