Rada nad zlato, jak mít CELÉ TÝDNY čisté a voňavé jakékoliv prádlo i oblečení: Tady je tajemství té nejlepší sekty hospodyněk!

Každý z nás touží po krásně čistém a svěže voňavém prádle po vyprání. Jenže ne vždy to takhle vyjde. Může to být způsobeno špinavou pračkou, lépe řečeno vodním kamenem, který je v pračce usazený, nebo prostě jen tím, že naše pračka nebo prací prostředky nejsou schopny prádlo důkladně vyprat a provonět. A proto zde, v tomto článku, pro vás máme několik praktických typů na to, jak by se vám mohlo prát snadněji. Vyprané prádlo bude čistší, voňavější a jeho textilie nebude tolik poškozená.

Pár typů pro snazší praní

Každá žena v domácnosti jistě ví, že je důležité dodržovat několik nepsaných pravidel při praní, aby byly naše oděvy krásné, čisté a voňavé. Nezáleží na tom, jaký je typ materiálu, ani na tom, jak nebo jakým způsobem ho myjeme. Existuje několik hlavních pravidel, která jsou ovšem nepsaná.

  • Neprat nebarevné a barevné prádlo společně
  • Zbavit se bakterií
  • Používat správné množství mycích prostředků
  • Prát při správné teplotě

Nejdůležitějším pravidlem, které je ovšem velmi známé, při praní je, že nikdy společně nepereme černé a bílé prádlo nebo prádlo světlejší a tmavší barvy nebo bílé a barevné. Když vyperete oděv vyrobený ze syntetického nylonu, může se stát, že pokud nedodržíte maximální přístupnou teplotu 40°, jenž je napsána i na jeho štítku, že se vám oděv zničí a bude tak již zcela nepoužitelný. Poté, co pračka dopere, vyndejte z ní oblečení, a abyste zabránili množení bakterií, vytřete vnitřní část. Dávejte si také pozor, kolik používáte pracího prostředku. Měli byste totiž naplnit pouze třičtvrtě víčka.

Čtěte také: Papírové vánoční hvězdy zvládnou vyrobit i zručnější děti

Další pravidla

Pokud perete na příliš nízkém stupni, může to na vašem oblečení zanechat stopy, a to zejména na černých oděvech. Ložní prádlo a ubrousky perte na nejméně 60° po dobu jedné hodiny. Alespoň jednou měsíčně vyčistěte okno pračky od nečistot. Otřete izolační gumovou část na dveřích a zásuvku na prací prostředky octem a jedlou sodou.