David Hampl
20 července, 2020

Každý z nás touží po krásně čistém a svěže voňavém prádle po vyprání. Jenže ne vždy to takhle vyjde. Může to být způsobeno špinavou pračkou, lépe řečeno vodním kamenem, který je v pračce usazený, nebo prostě jen tím, že naše pračka nebo prací prostředky nejsou schopny prádlo důkladně vyprat a provonět. A proto zde, v tomto článku, pro vás máme několik praktických typů na to, jak by se vám mohlo prát snadněji. Vyprané prádlo bude čistší, voňavější a jeho textilie nebude tolik poškozená.

Pár typů pro snazší praní

Každá žena v domácnosti jistě ví, že je důležité dodržovat několik nepsaných pravidel při praní, aby byly naše oděvy krásné, čisté a voňavé. Nezáleží na tom, jaký je typ materiálu, ani na tom, jak nebo jakým způsobem ho myjeme. Existuje několik hlavních pravidel, která jsou ovšem nepsaná.

  • Neprat nebarevné a barevné prádlo společně
  • Zbavit se bakterií
  • Používat správné množství mycích prostředků
  • Prát při správné teplotě

Nejdůležitějším pravidlem, které je ovšem velmi známé, při praní je, že nikdy společně nepereme černé a bílé prádlo nebo prádlo světlejší a tmavší barvy nebo bílé a barevné. Když vyperete oděv vyrobený ze syntetického nylonu, může se stát, že pokud nedodržíte maximální přístupnou teplotu 40°, jenž je napsána i na jeho štítku, že se vám oděv zničí a bude tak již zcela nepoužitelný. Poté, co pračka dopere, vyndejte z ní oblečení, a abyste zabránili množení bakterií, vytřete vnitřní část. Dávejte si také pozor, kolik používáte pracího prostředku. Měli byste totiž naplnit pouze třičtvrtě víčka.

Další pravidla

Pokud perete na příliš nízkém stupni, může to na vašem oblečení zanechat stopy, a to zejména na černých oděvech. Ložní prádlo a ubrousky perte na nejméně 60° po dobu jedné hodiny. Alespoň jednou měsíčně vyčistěte okno pračky od nečistot. Otřete izolační gumovou část na dveřích a zásuvku na prací prostředky octem a jedlou sodou.

Sdílejte článek