Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

Vaše tělo má své způsoby, jak s Vámi hovořit, a je důležité pečlivě naslouchat tomu, co se Vám snaží říct. Způsoby, jak to udělat, je věnovat pozornost znamením, které Vám dává, jako jsou změny barvy částí těla, nebo pocity a touhy, které jsou neobvyklé.

Dnes Vám proto doporučujeme poslouchat své tělo a věnovat pozornost signálům Vašeho vlastního těla bez ohledu na to, jak vypadají divně.

1. Narůžovělé nohy

Čtěte také: Zkuste udělat lahodný moučník k odpolední kávě. Je zde více krému, než samotného těsta. Dokonalá chuť i vláčnost zaručena.

Výrobci krémů na nohy často slibují, že budete mít „nohy jako miminko“. Pokud jste si však všimli, že Vaše nohy jsou skutečně růžové a pokožka vypadá tence a pokrčeně, měli byste si nechat udělat krevní test, abyste si ověřili hladinu cukru v krvi. Tento příznak může znamenat metabolický problém, včetně cukrovky.

Jakého lékaře navštívit? Endokrinologa.

2. Stísněnost

Stísněnost může být vskutku nepříjemný pocit. Pokud se někdy cítíte, jako by Vás někdo objímal opravdu pevně, nebo pociťujete stahující pocit kolem pasu, těla nebo nohou, měli byste podstoupit hned několik testů, abyste vyloučili riziko roztroušené sklerózy. Můžete také mít nepříjemné pocity v pažích a nohou – můžete se cítit jako v rukavicích, nebo těžkých botách. Pocit se může lišit od dráždivých až po velmi bolestivé, ale stejně byste jim měli věnovat pozornost.

Jakého lékaře navštívit? Neurologa.

3. Tenčící se obočí

Pokud zjistíte, že se Vaše obočí stává den ode dne tenčí, měli byste navštívit lékaře a nechat si zkontrolovat štítnou žlázu. Toto totiž může být jeden z příznaků hypotyreózy.

Jakého lékaře navštívit? Endokrinologa.

4. Oteklé prsty

Dokonce i když máte čistou kůži, žádné podráždění, žádné svědění, ale Vaše prsty se podobají klobásám, měli byste navštívit lékaře. Tento příznak může znamenat psoriatickou artritidu.

Jakého lékaře navštívit? Dermatologa a revmatologa.

5. Ztráta chuti k jídlu

Nechuť k jídlu by neměla být považována za dárek ze strany bohů. Pokud zaznamenáte náhlou ztrátu chuti k jídlu a zjistíte, že ztrácíte na váze, může to být symptom nějaké metabolické poruchy. Pokud máte také kyselý reflux, může to být známka refluxní choroby gastroesofagie.

Jakého lékaře navštívit? Gastroenterologa.

6. Svrbění kůže

Pokud zjistíte, že Vás neustále svědí kůže, může to být známka diabetu. Ale předtím, než půjdete za lékařem, zkontrolujte nejprve místo, jež Vás svrbí. Svrbění může být způsobeno kousnutím hmyzem, nebo alergickou reakcí na nové pleťové mléko, nebo nekvalitní oblečení. Pokud žádný z těchto důvodů nevysvětluje pocity svrbění, měli byste se nechat vyšetřit lékařem.

Jakého lékaře navštívit? Endokrinologa.

7. Nesnášenlivost bytí uvnitř

Jste-li jedním z těch lidí, který vždy požádá o otevření okna ve veřejné dopravě, nebo doma a je mnohem snazší pro Vás dýchat venku než doma nebo v práci, měli byste si nechat otestovat své srdce, abyste vyloučili riziko srdečního selhání. Vaše štítná žláza může být také otestována, protože hypotyreóza je doprovázena tímto příznakem.

Jakého lékaře navštívit? Kardiologa, endokrinologa.

8. Nesnášenlivost otevřených oken

Nicméně, pokud je Vám zima i v létě, také si nechte zkontrolovat štítnou žlázu. Vaše tělo může postrádat jód a tento nedostatek může vést k hypotyreóze.

Jakého lékaře navštívit? Endokrinologa.

9. Náhlý nástup kleptomanie

Náhlá nevědomost zákonu a přání ukradnout něco malého, i když si to můžete snadno koupit, může být prvním znakem demence. Bohužel je jen málo lidí připraveno připustit si tento problém a požádat o pomoc. Proto bychom měli věnovat větší pozornost našim příbuzným, zejména starším lidem.

Jakého lékaře navštívit? Terapeuta, neurologa, nebo psychiatra.

10. Změny u nehtů

Pokud zjistíte, že vVše nehty mění tvar a jsou stále silnější a širší, může to znamenat, že máte problémy se srdcem. Měli byste si však pamatovat, že problémy s nehty nejsou samy o sobě onemocněním, je to jen symptom patologického procesu ve Vašem těle, který může být způsoben mnoha nemocemi, takže je vždy dobré poradit se přímo s lékařem.

Jakého lékaře navštívit? Terapeuta, nebo kardiologa.

Sdílejte tento článek s přáteli, pokud jste ho shledali užitečným!